Svátek má Milan
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Olomoucká sekce v říjnu a listopadu 2010

podzim_listiPřátelé, říjen uběhl nějak rychle a přelil se do listopadu. Proto shrnujeme rovnou oba měsíce a přinášíme vám, co se událo v rámci Olomoucké sekce UNO. Mimochodem, říjen byl významný i tím, že proběhly komunální a senátní volby, které přinesly opět nějaké změny, tento rok už podruhé. Při této příležitosti blahopřejeme kolegovi Mgr. Milanu Langerovi ze spolku Trend vozíčkářů, jenž byl s mnoha preferenčními hlasy zvolen olomouckým zastupitelem.

Večery s kulturou, poznáním a mystérii

Občanské sdružení TSO ve spolupráci s naší sekcí uspořádalo v sále Hauenschildova paláce (dům neziskovek na Dolním náměstí) cyklus přednášek s historickou tematikou prodchnutou nádechem tajemna. Účastníci si mohli vyslechnout dvě přednášky o Děvínu a Velké Moravě a také o tajuplné Olomouci. V týchž prostorách uspořádalo Občanské sdružení Krále Ječmínka "První olomoucké dýňobraní". To se setkalo s ohlasem čtyřicítky lidí, kteří se nebáli přinést i své dýňové speciality na ochutnání přítomným. Během

listopadu pak probíhaly kurzy sdružení INSpiro, o. s. s lektorkou Miladou Šnajdrovou, s níž jsme se mohli procvičit v asertivitě. Podzim zkrátka přeje setkávání, patrně v očekávání toho, že v předvánočním shonu lidé na sebe nebudou mít čas.

Do konce měsíce listopadu nás ještě čeká víkendové pásmo "Nadělme si svobodu" organizované opět sdružením TSO (26. - 28. 11. 2010, http://www.nadelmesisvobodu.cz/) a přednáška pořádaná Nadačním fondem OKNO "Írán - pod šátkem se skrývá krása" (30. 11. 2010, http://sites.google.com/site/olomouckasekce/aktuality/pozvankanaprednasky)

Vítáme InternetPoradnu, nové členy sekce

InternetPoradna, o. s. se zabývá integrací osob s handicapem na trh práce a sociálním podnikáním. Více informací najdete na www.internetporadna.cz, předsednictvo schválilo přihlášku 2. listopadu a přivítalo nové členy sekce. Ať se jim s námi líbí!

Předsednictvo hodnotilo i plánovalo

Předsednictvo sekce se v plném složení sešlo opět 2. listopadu spolu s hosty, pomocnicí pro NNO M. Šnajdrovou a předsedou NF OKNO J. Malým. Na programu byla kromě zmíněného přijetí nového člena především strategie pro obsazování komisí Rady města Olomouce a městských částí zástupci neziskovek. Značnou chvíli jsme strávili i nad problematikou hospodaření sekce. Podrobnosti najdete v příloze.

Pozvěme se na své akce!

V prosinci probíhá téměř v každé organizaci akce spojená s ukončením roku. Ať už vánoční besídka, valná hromada s vyhodnocením roku, posezení u vínka a tak. Nebojme se využít adresu naší konference Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript a vzájemně se pozvat na naše předvánoční akce. Ukážeme tak svým partnerům ze sekce, ale i širší veřejnosti, že opravdu něco umíme a že si to neschováváme pod stolem.

Nebojme se komunikovat!

Členové sekce mohou využívat e-mailovou konferenci, do které jsme přihlásili všechny aktuální kontakty na vaše organizace. Těch sdružuje sekce v současnosti 30. Konference neslouží jen k informování členů předsednictvem sekce, můžete ji využívat k pozvání ostatních na vaše akce či sdílení jiných zajímavých nabídek, které mohou být přínosné ostatním. Adresa konference je Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Web Olomoucké sekce má přímý přístup z webu UNO (Sekce UNO -- Olomoucká sekce), anebo http://sites.google.com/site/olomouckasekce. V současnosti je na něm už 36 příspěvků. Docela hezky se nám rozjíždí, děkujeme přispěvatelům. Své pozvánky, postřehy, tiskové zprávy můžete posílat redakci webu na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . K dispozici je i kalendář akcí, který si můžete nasdílet.