Svátek má Darina
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Pozvánka na konferenci „DOBROVOLNICTVÍ V OLOMOUCKÉM KRAJI“

Autor: Administrator. Pondělí 17. září 2018.

olomoucký kraj logoCílem konference „Dobrovolnictví v Olomouckém kraji“ je představit aktuální situaci dobrovolnické služby v Olomouckém kraji s ohledem na celostátní rovinu (legislativa, financování) a možný potenciál rozvoje dobrovolnictví zvláště v sociální oblasti. Konference je určena zástupcům vysílajících a přijímajících organizací v oblasti dobrovolnické služby, zájemcům z řad NNO a poskytovatelů sociálních služeb rozvíjejících dobrovolnictví. Konference se uskuteční dne 4. října 2018 v Kongresovém sále Olomouckého kraje (Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc) v čase od 9:00 do 15:00 hodin.

maltezska-pomocKonference se koná v rámci individuálního projektu Olomouckého kraje „Podpora plánování sociálních služeb a sociální práce na území Olomouckého kraje v návaznosti na zvyšování jejich dostupnosti a kvality“ a pro projekt ji odborně zajišťuje Maltézská pomoc, o.p.s. Záštitu nad konferencí převzal hejtman Olomouckého kraje pan Ladislav Okleštěk. Konference je bezplatná, občerstvení je zajištěno. Program konference naleznete na tomto odkaze. Prosíme o případnou rezervaci tohoto termínu ve Vašich diářích a sdělení zájmu se konference zúčastnit na této webové adrese, a to do 23. 9. 2018. Případné další dotazy směřujte na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Kapacita kongresového sálu je omezená, Vaše účast bude následně potvrzena.

 

Martina Berdychová: Neziskovky jsou snadným terčem populistů, protože nemají společného silného představitele, který by je obhájil

Autor: Redakce UNO. Pondělí 17. září 2018.

Read moreAsociace nestátních neziskových organizací České republiky právě vydala první číslo svého bulletinu, který má ambici co půl roku informovat o stavu neziskového sektoru v Česku a o jeho hlavních aktivitách a výzvách pro něj. Ve velkém rozhovoru říká Martina Berdychová, předsedkyně Asociace NNO ČR: "Neziskovky jsou snadným terčem populistů, protože nemají společného silného představitele, který by je obhájil. Škodí nám i nejednotnost, nepřehlednost a mnohdy také rozhádanost neziskového sektoru." 

celý článek

   

Stručně o prázdninové činnosti naší Unie

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 11. září 2018.

IMG 20180105 184227 927Ani o prázdninách jsme nebyli úplně nehybní. Fungoval informační servis pro neziskovky i o nich - na našem webu jste si mohli přečíst desítku článků, na některé z nich odkazoval i náš facebookový profil, kde jsme navíc sdíleli i pozvánky na akce našich členských i spřátelených organizací. Několik neziskovek využilo i nabídku právního poradenství, například souvisejícího s likvidací nečinného spolku či doplnění údajů do veřejného rejstříku.

Sešlo se i předsednictvo naší Unie, a to ve čtvrtek 23. srpna odpoledne, tradičně v prostorách sdružení OK4Inovace v olomouckém "mrakodrapu" RCO. Věnovalo se především přípravě nadcházejícího krajského sněmu neziskového sektoru, který proběhne už tento týden. Dalšími body byla aktuální kondice členské základny a naše zapojení do letošního ročníku celostátního oceňování osobností neziskového sektoru. Podrobnosti si můžete přečíst v zápise: pdfZapis_pUNO_37.pdf

   

Senioři i maminky s dětmi. Z klubu pro seniory se stává komunitní centrum

Autor: Redakce UNO. Úterý 11. září 2018.

Read moreStatutární město Olomouc srdečně zve na slavnostní otevření komunitního centra „Klub volnočasových aktivit PEŠEK“. Klub se nachází v přízemních prostorách Domu s pečovatelskou službou statutárního města Olomouce na ulici Peškova 1. Slavnostní otevření za účasti náměstka primátora, RNDr. Ladislava Šnevajse, se uskuteční v pondělí 17. září. V 8.45 je zahájí svým vystoupením děti z Fakultní základní školy dr. Milady Horákové a Mateřské školy Olomouc, Rožňavská 21. Po celý den je připraven bohatý doprovodný program, vstup je po celý den zdarma.

celý článek

   

Pozvánka na XX. krajský sněm Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje

Autor: Hynek Pečinka. Středa 29. srpna 2018.

snem uno 2017Vážení zástupci našich členských organizací, předsednictvo Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje Vás zve na XX. krajský sněm, který proběhne ve čtvrtek 13. září 2018 od 17.00 hod. v Olomouci, Komunitní centrum Peškova 1 (POZOR! ZMĚNA TRADIČNÍHO MÍSTA SNĚMŮ). Program krajského sněmu a další podrobnosti včetně návodu, jak se na sněm přihlásit, najdete v pozvánce. Našim členům byl také e-mailem zaslán návrh změny stanov, který bude na sněmu předložen.

Věříme, že si uděláte na náš jubilejní XX. krajský sněm čas a těšíme se na vás!

   

Posnídejte s Nadací Vodafone a nastartujte své inovace

Autor: Redakce UNO. Středa 29. srpna 2018.

snidane vodafoneV úterý 18. září od 10.00 do 12.00 hod. pořádá v Olomouci Nadace Vodafone ve spolupráci s naší Unií komorní setkání, v rámci kterého by zástupcům neziskových organizací Olomouckého kraje ráda představila grantový program Laboratoř Nadace Vodafone. Počítáme s účastí 15 - 20 zástupců neziskových organizací. V případě vašeho zájmu kontaktujte do pátku 15. 6. 2018 paní Jolanu Hájkovou, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  z Nadace Vodafone, která potvrdí vaši účast.

   

Se začátkem nového školního roku si rodinná centra připravují nové programy nejen pro rodiče s dětmi

Autor: Administrator. Pondělí 27. srpna 2018.

Konec prázdninPrázdniny se pomalu chýlí ke konci a rodinná centra opět chystají zajímavé akce na začátek školního roku. S aktivitami olomouckého Rodinného centra Heřmánek se nejlépe seznámíte na Dni otevřených dveří, který se koná v pondělí a v úterý 10. a 11. září od 8.30 do 13.00 hodin. Kompletní zářijový program si můžete prohlédnout na tomto odkazeRodinném centru Vikýrek se hned začátkem září můžete těšit na tradiční bazárek podzimního vybavení pro děti i dospělé. Přijďte si doplnit šatník nebo naopak zbavit se nepotřebných kousků. Po velkém úspěchu loňské akce „Za jeden provaz“ si pro Vás připravili pokračování, a to akci s názvem Za jeden provaz II aneb dnes jsem offline. Tentokrát se můžete těšit na bumperball, maňáskové divadélko, koně, kolotoč, malování na obličej, skákací hrady a další atrakce. Novinkou bude přehlídka práce integrovaného záchranného systému. Chybět nebudou ani vzdělávací akce a uskuteční se rovnou dvě, Setkání na bosé téma a Jak být fit po porodu. Na své si přijdou i maminky, které rády šijí, v rámci tvoření pro maminky (s dětmi) se budou tentokrát šít sukýnky.

   

Eurocentrum zve do Olomouce na debatu o Evropské unii

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 23. srpna 2018.

EC OLOMOUC barva MEurocentrum Olomouc zve na veřejnou debatu o stavu kultury a vzdělávání v Evropské unii. Přijďte diskutovat o tom, jakou podobu by měla nadále evropská spolupráce mít a jak by měla podle Vás Unie v budoucnu vypadat. Řekněte nám, jakou Unii chcete! Debatovat s Vámi přijdou europoslankyně Martina Dlabajová, náměstek primátora statutárního města Olomouce Aleš Jakubec a VŠ pedagog a odborník na evropské právo Václav Stehlík.

Akce se uskuteční ve čtvrtek 6. září 2018 od 18.00 hod. v prostorách Café 87, Denisova 47 v Olomouci. Debata probíhá v rámci celoevropského cyklu občanských konzultací a zároveň je součástí programu Dnů evropského dědictví Olomouc. Občerstvení zajištěno. Více informací naleznete v přiložené pozvánce. Váš zájem akce se zúčastnit prosím potvrďte na email  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

   

Amelie vyhlašuje literární soutěž na téma dobrovolnictví

Autor: Administrator. Středa 08. srpna 2018.

Read moreCentrum Amelie Olomouc oslaví své desáté výročí existence a bezplatné pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým vskutku originálně. Ve spolupráci s uměleckou skupinou Talentovaní Umělci vyhlašuje literární soutěž s názvem DOBROVOLNICTVÍ A JÁ. Bezplatné služby odborného psychologického a sociálního poradenství nabízí onkologicky nemocným a jejich blízkým nezisková organizace Amelie, z.s. prostřednictvím svého Centra Amelie v Olomouci již desátým rokem. Jde o jedinou pomoc tohoto typu ve zdejším regionu. Aktivity Amelie jsou zde známé také díky ojedinělému dobrovolnickému programu, který je uskutečňován zejména na Onkologické klinice místní Fakultní nemocnice.

celý článek

   

Pět červencových dní se slovenskými turisty v Malých Karpatech

Autor: Hynek Pečinka. Neděle 05. srpna 2018.

IMG 0363Český národ miluje jak odkaz Cyrila s Metodějem, tak i Jana Husa, z obou ale především to, že jejich svátky připadají na první červencovou dekádu a jdou hezky po sobě. To pak národ na několik dní opouští příbytky a oddává se relaxování na různý způsob – včetně toho, který vyznáváme my: výjezd do nám blízkého zahraničí za přírodou, kulturou, historií, zkrátka za zážitky z cest.

Jedenadvacet olomouckých Přátel přírody strávilo letos tyto svátky a něco déle, přesněji pět dní v době od 4. do 8. července v západoslovenském lázeňském městečku Piešťany a jeho zajímavém okolí. Přečtěte si více na jejich webu.

   

Strana 9 z 231